Rankraščių festivalyje naujos knygos ištrauka

07/13/2020

Gražią vasaros dieną Vilniuje, Bernardinų sode sujudimas - renkasi mylimi, žinomi, modernūs rašytojai su naujausiais savo rankraščiais...

Esame įpratę, kad rašytojai sau tyliai kuria knygas, dėlioja sakinius ir vingrių siužetų veikėjus prižiūri patys. Gimstantys romanai, novelės, poezija, ar jie būtų romantiški, skirti laisvalaikiui, o gal pasakojantys apie mistinius dalykus ir verčiantys analizuoti patį save, iki jų pasirodymo buvo niekam nežinomi ir net laikomi paslaptyje.

O paslaptys mums visiems tokios įdomios, tad Lietuvių laisvalaikio literatūros lygos narė Rasa Sagė sumanė, jog reikia tų paslapčių pasiklausyti.

Taip gimė sumanymas rengti Rankraščių skaitymo festivalį ir nudžiuginti knygų mėgėjus, jų skaitytojus ir rašančius, kuriančius žmones, susitikimu su moderniais autoriais, jau rašančiais nebe pirmas savo knygas.

Tad šiemet - 2020 m. Liepos 11 d. festivalio metu rašytojai dalinosi dar tik gimstančiais savo kūriniais. Be abejo, tai visiškai naujas savo kūrybos pateikimas, nes tekstai netaisyti, neredaguoti, vienų ranka surašyti lapuose, kitų - spausdinti teksto pavidalu ar tiesiai iš planšetės bei telefono. Kūrinių žanrai įvairūs, daugiausia - romanai, prisiminimai ar novelės. Žinoma, kūriniuose buvo paliestos aktualios mums visiems karantino, viruso, izoliacijos, vienatvės, praradimų, mirties  ir kitokios realybės galimybių temos. 

Festivalyje dalyvavo kūrėjai: Andrė Eivaitė, Eva Tombak, Elė Soul, Jurgita Barišauskienė, Kamilė Birgė, Kristijonas Kaikaris, Lavisa Spell, Moderni Ragana, Rasa Sagė, Rugilė Audenienė... 

Tad buvo įdomu ne tik gausiai susirinkusiems knygų mylėtojams, smalsuoliams ar atsitiktinai užklydusiems parko lankytojams, tačiau ir paties rašytojams. Juk įdomu išgirsti, ką ir kaip rašo kiti, kaip jie jaučia, kaip skaito savo kūrinius, su kokia intonacija, jausmu, išraiška.

Dėkojame rėmėjams - Lietuvos kultūros tarybai, Vilniaus centrinei bibliotekai, Knygų klubui ir LLLL- Lietuvos laisvalaikio Literatūros lygai bei šio renginio organizatorei - irgi rašytojai - Rasai Sagei.

Renginio nuotraukos atspindi ne tik gerą dalyvių nuotaiką, susikaupimą ar išdaigas, bet ir susijungusių, turinčių vieną bendrą hobį ir kūrybos kibirkštį bendrystę...


Pasiklausykime vieno rašomo kūrinio ištraukos - Vilniuje, Bernardinų sode, šiame festivalyje rašytoja Elė Soul skaito kuriamo romano "Mirties laikas arba 8 minutės" ištrauką. Tai mistinis romanas apie gyvenimą, meilę ir išėjusiuosius, kurie įtakoja gyvųjų likimus, veikia juos iš anapus ir verčia ieškoti sprendimo tam, kad gyvenimas pagaliau būtų laimingas, kad žmogus pamiltų pats save, su savo ydomis ir puikiomis savybėmis. Pasiklausykime šio gimstančio romano ištraukos ir artimiau susipažinkime su knygų autore, gydove ir mistinio pasaulio specialiste Ele Soul...